Zonky půjčka - recenze/zkušenosti

Zonky půjčka - recenze/zkušenosti

V poslední době jste určitě zaregistrovali televizní reklamu s Magdou, která si chce půjčit od lidí na karavan aneb „Lidé půjčují lidem” od společnosti Zonky.cz. Půjčování mezi lidmi se stalo určitým aktuálním trendem. Zonky půjčky jsou prostředníkem mezi investorem, který má zájem půjčit své finanční prostředky a žadatelem, který má zájem si peníze půjčit. Jsou to takzvané P2P – půjčky.

Služba P2P půjčech přichází po dobrých zkušenostech z Německa, Polska, Velké Británie a také Spojených států. V USA půjčili lidé přes společnost Lending Club téměř 8 miliard dolarů. 

V České republice můžete narazit ještě na společnost Benefi, která taky zprostředkovává půjčky přes takzvané aukce půjček.

Kolik si můžete u Zonky.cz půjčit

U Zonky si můžete půjčit peníze v rozmezí 20 000 Kč – 300 000 Kč a splácet až 84 měsíců s úrokem od 3,99% - 19,99% p.a. Úrokové sazby se pohybují v sazbách A** 3,99% minimální riziko, A* 4,99% velmi nízké riziko, A++ 5,99% nízké riziko, A+ 8,49% nízké riziko, A 10,99% nižší riziko, B 13,49% střední riziko, C 15,49% vyšší riziko, D 19,99% rizikové.

Pokud jako žadatel pošlete Zonky.cz žádost o půjčku dozvíte se Vám přidělenou úrokovou sazbu dle schvalovacího procesu do tří dnů. Ze zkušenosti je to v současné době o něco déle. 

Zonky nepůjčí lidem kteří

  • Lidem, kteří měli v minulosti problémy se splácením
  • Lidem, kteří byli v posledních letech v exekuci nebo insolvenci
  • Těm, kteří nemůžou doložit své příjmy nebo mají nízké příjmy
  • Kteří jsou nezaměstnaní
  • Kteří jsou ve dluhové spirále a jsou předluženi

Důkladné ověření žadatele o půjčku u Zonky.cz

Půjčky od Zonky.cz jsou určena převážně žadatelům, kteří neměli v minulosti problémy se splácením nebo měli jen minimální problém a zaplatili jen pár dní po splatnosti. Půjčka není určena žadatelům, kteří měli v minulosti exekuce nebo kteří byli v insolvenci. Půjčka je výhodná pro všechny, kteří můžou získat také půjčku v bance, ale u Zonky.cz můžou získat výhodnější a nižší úrokovou sazbu než u bankovních institucí.

Půjčka od České spořitelny

Česká spořitelna jako tradiční poskytovatel půjček

úrok od 6.9%
od 20 000 Kč
do 700 000 Kč

Půjčka od Zonky.cz

Lidé půjčují lidem

úrok od 3.99%
od 20 000 Kč
do 500 000 Kč

Půjčka od Zaplo.cz

Znáte ty reklamy s Láďou Hruškou? Zaplo nezaplo? Zapněte svou půjčku se Zaplo.cz

úrok od 0%
od 1 000 Kč
do 8 000 Kč

Půjčka Provident CZ

Nebankovní půjčka Provident CZ nabízí možnost rychlé půjčky

úrok od 0%
od 2 000 Kč
do 80 000 Kč

Jak ušetřit se Zonky aneb moje půjčka o 180 000 levněji

Přiznávám se že o P2P půjčkách jsem vůbec nevěděla. S půjčkou jsem s obrátila na "mou banku" > Česká spořitelna. Jednalo se o 250 000 Kč. Nyní jsem refinancovala se Zonky.cz

Jak Zonky.cz schvaluje aneb sportujte dostanete půjčku

Zonky.cz sám o sobě moc informací o žadateli investorům nepustí. Teoreticky se tak dá těžko určit na základě čeho jsou určovaný úrok na míru tím pádem i jakási míra rizikovosti. Pár postřehů. 

Zonky.cz - hračičky půjčují špekulantům

Zonky.cz udělalo skvělou reklamu. Chytlavou, příjemnou. Zonky.cz udělalo skvělý systém, online aplikaci. Jelikož se už nějakou dobu mluví o P2P půjčkách zaujalo i mne Zonky.cz a šel jsem se trošku podívat celé věci na kloub.