Jak Zonky.cz schvaluje aneb sportujte dostanete půjčku

Jak Zonky.cz schvaluje aneb sportujte dostanete půjčku

Zonky.cz sám o sobě moc informací o žadateli investorům nepustí. Teoreticky se tak dá těžko určit na základě čeho jsou určovaný úrok na míru tím pádem i jakási míra rizikovosti. Pár postřehů. 

Osobně jsem mluvil se dvěmi lidmi a na jednom jsme testli schvalovací proces u Zonky.cz 

Upozorňuji, že toto jsou soukromé postřehy, do schvalovacího procesu nijak zvlášť nevidím ani nejsem bankéř abych s fundovanou zkušeností někomu mluvil do práce. Nicméně není to Zonky.cz, které prohlašuje že se řídí "selským rozumem?" Není to Zonky.cz, které říká že záleží na příběhu?

Žena, 33 let, od narození žije v jednom rodinném domě (který ji již 6 let patří), již 10 let pracuje pod jednou firmou. V domácnosti 4 pracující lidé. Splácí již 3 roky zcela pravidelně úvěr od České spořitelny (300 000 Kč), který chtěla refinancovat přes zonky.cz k tomu má dvě kreditky. Plat 18 000 + 3500 přivýdělek z nájmu. Pro Zonky.cz je to Céčko. s úrokem přes 11%

Proč se divím? Neznám spolehlivějšího člověka. V životě nezaplatí nic pozdě. Nikdy žádný problém. Komu pak Zonky.cz dá Ačko? Nebo pak jede na "jistotu", aby nepoškodili samozřejmě investory, které by odradilo problémový splácením? Nicméně co je větší jistota než takový člověk? 

Slečna Lucie Tvarůžková v jednom z rozhovoru zmínila, že do rozhodovacího procesu zařazují (nebo chtějí) sociální aktivitu (Facebook a jiné) a chtějí například do rozhodování zakomponovat i faktor sportu. Parafrazováno prý kdo například běhá má větší odolnost proti stresu a zvládnutí nesnází. Je u něho větší pravděpodobnost spolehlivosti. Aha. 

Závěrem - úvěr (respektive refinancování) nakonec odfinancovala nezmiňovaná banka. Chápu, že každý finanční ústav má jiný schvalovací proces, algoritmy a priority, ale vrtá mi hlavou komu tedy dát A+ s avizovaným úrok 3.99%

Máte zkušenosti se žadateli, kteří mají stanovený úrok?

Půjčka od České spořitelny

Česká spořitelna jako tradiční poskytovatel půjček

úrok od 6.9%
od 20 000 Kč
do 700 000 Kč

Půjčka od Zonky.cz

Lidé půjčují lidem

úrok od 3.99%
od 20 000 Kč
do 500 000 Kč

Půjčka od Zaplo.cz

Znáte ty reklamy s Láďou Hruškou? Zaplo nezaplo? Zapněte svou půjčku se Zaplo.cz

úrok od 0%
od 1 000 Kč
do 8 000 Kč

Půjčka Provident CZ

Nebankovní půjčka Provident CZ nabízí možnost rychlé půjčky

úrok od 0%
od 2 000 Kč
do 80 000 Kč

Jak ušetřit se Zonky aneb moje půjčka o 180 000 levněji

Přiznávám se že o P2P půjčkách jsem vůbec nevěděla. S půjčkou jsem s obrátila na "mou banku" > Česká spořitelna. Jednalo se o 250 000 Kč. Nyní jsem refinancovala se Zonky.cz

Zonky půjčka - recenze/zkušenosti

V poslední době jste určitě zaregistrovali televizní reklamu s Magdou, která si chce půjčit od lidí na karavan aneb „Lidé půjčují lidem” od společnosti Zonky.cz. Půjčování mezi lidmi se stalo určitým aktuálním trendem. Zonky půjčky jsou prostředníkem mezi investorem, který má zájem půjčit své finanční prostředky a žadatelem, který má zájem si peníze půjčit. Jsou to takzvané P2P – půjčky.

Zonky.cz - hračičky půjčují špekulantům

Zonky.cz udělalo skvělou reklamu. Chytlavou, příjemnou. Zonky.cz udělalo skvělý systém, online aplikaci. Jelikož se už nějakou dobu mluví o P2P půjčkách zaujalo i mne Zonky.cz a šel jsem se trošku podívat celé věci na kloub.