Zonky půjčka - recenze/zkušenosti

Služba P2P půjčech přichází po dobrých zkušenostech z Německa, Polska, Velké Británie a také Spojených států. V USA půjčili lidé přes společnost Lending Club téměř 8 miliard dolarů. 

V České republice můžete narazit ještě na společnost Benefi, která taky zprostředkovává půjčky přes takzvané aukce půjček.

Kolik si můžete u Zonky.cz půjčit

U Zonky si můžete půjčit peníze v rozmezí 20 000 Kč – 300 000 Kč a splácet až 84 měsíců s úrokem od 3,99% - 19,99% p.a. Úrokové sazby se pohybují v sazbách A** 3,99% minimální riziko, A* 4,99% velmi nízké riziko, A++ 5,99% nízké riziko, A+ 8,49% nízké riziko, A 10,99% nižší riziko, B 13,49% střední riziko, C 15,49% vyšší riziko, D 19,99% rizikové.

Pokud jako žadatel pošlete Zonky.cz žádost o půjčku dozvíte se Vám přidělenou úrokovou sazbu dle schvalovacího procesu do tří dnů. Ze zkušenosti je to v současné době o něco déle. 

Zonky nepůjčí lidem kteří

  • Lidem, kteří měli v minulosti problémy se splácením
  • Lidem, kteří byli v posledních letech v exekuci nebo insolvenci
  • Těm, kteří nemůžou doložit své příjmy nebo mají nízké příjmy
  • Kteří jsou nezaměstnaní
  • Kteří jsou ve dluhové spirále a jsou předluženi

Důkladné ověření žadatele o půjčku u Zonky.cz

Půjčky od Zonky.cz jsou určena převážně žadatelům, kteří neměli v minulosti problémy se splácením nebo měli jen minimální problém a zaplatili jen pár dní po splatnosti. Půjčka není určena žadatelům, kteří měli v minulosti exekuce nebo kteří byli v insolvenci. Půjčka je výhodná pro všechny, kteří můžou získat také půjčku v bance, ale u Zonky.cz můžou získat výhodnější a nižší úrokovou sazbu než u bankovních institucí.